Berényi Strand Kupa

VI. Berényi Strand Kupa sakkverseny

A VI. Berényi Strand Kupa sakkverseny szervezőihez az idei évben kegyes volt az időjárás, mivel szép idő fogadta a versenyzőket. A 17 nevező között ott volt ifj. Balog Imre nemzetközi nagymester is, ezzel is emelve a rendezvény színvonalát.

Bővebben...

V. Berényi Strand Kupa

Az idei évben nem vette kegyeibe az időjárás a már hagyományos Berényi Strand Kupa sakkversenyt, így a megszokottól eltérően alternatív versenyhelyszínen – a Mezőberényi Sakk Egyesület székhelyén – került lebonyolításra a torna. Ennek ellenére a 14 fős mezőny létszáma megfelelőnek volt mondható és jó hangulat jellemezte a viadalt.

Bővebben...

IV. Berényi Strand Kupa

A negyedik alkalommal megrendezésre kerülő Berényi Strand Kupa Sakkversenyen ezúttal 21 fő jelent meg, amely örvendetesnek nevezhető a korábbi évek létszámához képest. Most először lehetőség nyílott a fiatalok  külön csoportban történő versenyeztetésére, ami jó erőpróba volt néhány megyei egyesület utánpótlása számára. A mezőnyt erősítette egy tehetséges romániai testvérpár (Magold Filip és Victor), akik nem vallottak szégyent és feltehetően hallunk még róluk. Az „A” csoportba 10 fő nevezett, ők körmérkőzéssel döntötték el a helyezéseket, míg a „B” csoport 11 játékosa 7 fordulós svájci rendszerben mérkőzött meg egymással. A Kupát kellemes meglepetésre a pár év kihagyást követően visszatérő békési id. Balog Imre nyerte, míg a „B” csoport aranyérme a szintén békési Kovács Gergő Norberthez került.

Bővebben...

III. Berényi Strand Kupa

A III. Berényi Strand Kupa idén is mérsékelt érdeklődés mellett zajlott le, 14 indulóval. A mezőnyben képviseltette magát Fekete Albert FIDE-mester is és mellette sok fiatal is elindult. A versenyt kellemes meglepetésre Kunos Zoltán, az orosháziak tehetsége nyerte meg, magabiztos versenyzéssel. A 2. helyezés is Orosházára került ifj. Horváth Antal személyében, a dobogó harmadik fokára Fekete Albert állhatott fel.

Bővebben...

II. Berényi Strand Kupa

A II. Berényi Strand Kupa sakkversenyen mérsékelt volt az érdeklődés, ami valószínűleg betudható a nyári uborkaszezonnak. Ettől függetlenül a megjelent 12 versenyző között volt 2 korábbi megyebajnok és több ifjúsági tehetség is. A verseny végig izgalmas volt, amelyen a győzelmet azonos pontszám mellett a mezőnyérték döntötte el az orosházi Tamási Zoltán és a mezőberényi Nagy Sándor között az előbbi javára. A 3. helyet id. Horváth Antal szerezte meg, aki örömmel figyelhette az orosházi tanítványainak remek szereplését. A legjobb nem díjas ifjúsági versenyző a Békésen játszó Varga Tamás lett.