A makói színekben sakkozó FIDE-mester, Tatár Kis Szabolcs sikerével ért véget a 29. alkalommal megrendezett id. Bacsur Imre-emlékverseny, amelyet az Orosházi Sakk Egyesület hagyományosan a Bacsurcsaláddal karöltve bonyolít le. Az eseménynek rendhagyó módon idén Kardoskút Község Önkormányzata biztosított helyszínt a Művelődési Házban.

Az augusztus 23. és 26. közötti megmérettetésen 34 sakkozó mérte össze tudását 9 fordulós, svájci rendszerű tornán, amely egyúttal Békés megye egyéni sakkbajnokságát is hivatott volt eldönteni. A versenyen NB I-es, NB IIes csapatok játékosai indultak, de volt résztvevő Németországból is. A helyezettek díjait Lengyel György, Kardoskút polgármestere és Hatos István, az Orosházi Sakk Egyesület elnökhelyettese adta át. Petró József, a Békés megyei Sakkszövetség elnöke köszönetét fejezte ki Kardoskút vezetésének, hogy ilyen remek környezetben tudták a versenyt lebonyolítani

Különdíjak

Legjobb orosházi játékos: Bácsi Kristóf 4 pont.
Legjobb női versenyző: Márkus Molli Amina (Maróczy SE) 3,5.
Legjobb szenior: Tornyai Jenő (Maróczy SE) 4,5.
Legjobb 70 év feletti: Petró József (Békési TE) 4.
Legjobb 18 éven aluli: Rakovics János (Békési TE) 3,5.
Legjobb 14 éven aluli: Lovászi Szabolcs (Maróczy SE 3,5).
1800 értékszám alatti: Vámosi Péter (Békési TE) 4,5.
2000 értékszám alatti: Fábián Nagy Sándor (Szentesi SSE) 4,5.

Békés megye bajnoka 2018-ban:

1. Kakuk Sándor 5,
2. dr. Zalai Mihály 5,
3. dr. Gosztolya Ferenc 5.

Héjja András emlékverseny

Az emlékversennyel párhuzamosan zajlott egy másik verseny is. Kardoskúton első alkalommal rendeztek Héjja András tiszteletére vetélkedőt. A tavaly elhunyt, korábban csapatban „Szabad Föld” kupát nyert sakkozóra emlékezett a Héjja-család, az önkormányzat és az Orosházi Sakk Egyesület. Tizenkilenc, részben minősített és amatőr játékos hétfordulós, svájci rendszerű versenyben, 5-5 perces játékidőben mérkőzött meg egymással. Héjja András családja vándorserleg ajándékozásával tisztelte meg a résztvevőket.