Diákolimpia sakk egyéni döntők I-VI. korcsoport

Gyulai Implom József Általános Iskola, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye

Gyula, Nürnbergi u. 2. 

2019. február 09.

Az általános és középiskolások sakk egyéni döntőin a hat korcsoportban 80 tanuló vett részt. A tizenkettő bajnok közül csak négy játékos tudta megvédeni a bajnoki címét: Polgár Szilvia, Petrás Márta, Balázs Eliot és Vaszkó Szabolcs . Szabolcsnak hét év alatt a hetedik bajnoki címét is sikerült megszereznie! Ettől az évtől kezdve az amatőr és a versenyzői kategóriákban is csak az első helyezettek nevezhetnek az országos döntőkre. A 2. korcsoportba 20 fiú versenyző nevezett és a végső győzelmet Bazsó Máté (Evangélikus Ált.Isk.) hibátlan 100 %-os teljesítménnyel szerezte meg.

Szeretném megköszönni a felkészítő oktatók, edzők eredményes tevékenységét, valamint a versenysorozatnak helyet adó Kazinczy Ferenc békéscsabai és a gyulai sportiskola dolgozóinak munkáját és a versenyben közreműködők önzetlen segítségét!

Petró József a Békés Megyei Sakkszövetség elnöke

 I. korcsoport (leányok): 3 fő körmérkőzéses versenye

1. Polgár Szilvia Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba 4,0 pont
2. Uhrin Léna Dévaványai SE 2,0 pont
3. Gyenge Eszter Implom József Általános Iskola, Gyula 0,0 pont

 I. korcsoport (fiúk): 11 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Bakos Csongor Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I. 6,0 pont
2. Szőnyi Péter Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I. 5,0 pont
3. Osgyán Martin  Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba 4,0 pont
4. Csizmadia Dávid  Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.  3,5 pont
5.  Plentri Zsombor  Szlovák Általános Iskola, Szarvas 3,0 pont
6. Czirle Dávid  Román Általános Iskola, Gyula  3,0 pont
7. Kovács Ákos  Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.  3,0 pont
8. Janowszky Zétény  Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba 2,5 pont
9.  Papp Koppány  Román Általános Iskola, Gyula  2,0 pont
10. Tatár Ákos  5.sz. Sportiskola,Gyula  2,0 pont
11. Breznay Nándor Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba  2,0 pont

II. korcsoport (leányok): 7 fő körversenye

1. Lestyán-Goda Vanda Szlovák Általános Iskola, Szarvas 5,5 pont
2. Balogh Flóra Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba  5,0 pont
3. Seres Kitti Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba  4,0 pont
4. Durkó Luca Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba  3,0 pont
5.  Csiszár Hanna Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I. 2,0 pont
6. Magyar Sára Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I. 1,5 pont
7. Szattler Lilla Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I. 0,0 pont

II. korcsoport (fiúk): 20 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Bazsó Máté Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba 7,0 pont
2. Skaliczki Tamás Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba 6,0 pont
3. Hrabovszki György Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba  5,0 pont
4. Gyenge Gergő Implom József Általános Iskola, Gyula 4,0 pont
5.  Recski Levente Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba   4,0 pont
6. Bánszki Norbert Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba 4,0 pont
7. Gila Gábor Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba 4,0 pont
8. Borbola Csaba Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba  4,0 pont
9.  Roszik Máté Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba  4,0 pont
10. Rontó Balázs Szlovák Általános Iskola, Szarvas 4,0 pont
11. Léhner Benedek Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.  3,5 pont
12. Bálint Barnabás Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.  3,0 pont
13.  Csernyi Ákos Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.  3,0 pont
14. Reisz Nándor Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba 3,0 pont
15. Baranyi Bence Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba   3,0 pont
16. Dékány Attila Dévaványai SE  2,5 pont
17.  Szilágyi Botond Orosházi Katolikus Általános Iskola 2,5 pont
18. Czeglédi Károly Orosházi Katolikus Általános Iskola   2,0 pont
19. Kertész Patrik Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba 1,5 pont
20. Kovács Benjamin 5.sz. Sportiskola, Gyula 0,0 pont

III. korcsoport (leányok): 5 fő körversenye

1. Bődi Zorka Gál F. Gyakorló Ált.Isk. Szarvas  3,5 pont
2. Pósa Réka Szlovák Általános Iskola, Szarvas 3,5 pont
3. Szabó Dóra Implom József Általános Iskola, Gyula 1,5 pont
4. Somogyi Pálma Implom József Általános Iskola, Gyula 1,0 pont
5. Plaszkó Vivien Implom József Általános Iskola, Gyula 0,0 pont

III. korcsoport (fiúk): 11 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Gyenge László Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba 6,0 pont
2. Gyenge Csaba Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba  5,0 pont
3. Kovács Zalán Implom József Általános Iskola, Gyula  4,5 pont
4. Csesznok Balázs Orosházi Katolikus Általános Iskola  4,0 pont
5.  Olasz Ádám Orosházi Katolikus Általános Iskola  4,0 pont
6. Szatmári Martin Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba   3,5 pont
7. Balogh Dominik Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba   3,5 pont
8. Lázok Bence Implom József Általános Iskola, Gyula   3,5 pont
9.  Szenczi Adrián Implom József Általános Iskola, Gyula   3,0 pont
10. Barabás Imre Bulcsu Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba  2,5 pont
11. Gyenge Zsombor Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba 2,5 pont

IV. korcsoport (leányok): 2 fő, körversenye

1. Koszkócsák Dzsenifer Szlovák Általános Iskola, Szarvas 2,0 pont
2. Plentri Panna Szlovák Általános Iskola, Szarvas 1,0 pont

IV. korcsoport (fiúk): 10 fő körversenye

1. Vaszkó Szabolcs Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba 5,5 pont
2. Kocmár Dániel Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 5,0 pont
3. Oláh Krisztián Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba 4,0 pont
4. Tóth Szabolcs Szlovák Általános Iskola, Szarvas 4,0 pont
5. Román Kornél Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba 3,0 pont
6. Pósa Levente Szlovák Általános Iskola, Szarvas 3,0 pont
7. Kovács Kornél Szlovák Általános Iskola, Szarvas 2,5 pont
8. Boncza Bence Implom József Általános Iskola, Gyula 2,0 pont
9. Szakmeiszter Zsolt Implom József Általános Iskola, Gyula 1,0 pont
10. Laukó Dávid Implom József Általános Iskola, Gyula 0,0 pont

V. korcsoport (leányok): 2 fő, körversenye

1. Mravik Gabriella BSzC Vásárhelyi Pál Szakgimnázium, Békéscsaba 2,0 pont
2. Huszárik Nelli Széchenyi István Szakgimnázium, Békéscsaba 1,0 pont

V. korcsoport (fiúk): 3 fő, 2 fordulós körversenye

1. Balázs Eliot Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium 3,0 pont
2. Juhász Árpád BSzC Vásárhelyi Pál Szakgimnázium, Békéscsaba 2,0 pont
3. Jámbor Sándor BSzC Vásárhelyi Pál Szakgimnázium, Békéscsaba 1,0 pont

VI. korcsoport (leányok): 2 fő, körversenye

1. Petrás Márta Székely Mihály Szakgimnázium, Szarvas 2,0 pont
2. Máté Nóra Andrássy Gyula Gimnázium, Békéscsaba 0,0 pont

VI. korcsoport (fiúk): 2 fő, 2 fordulós körversenye

1. Szluka András Andrássy Gyula Gimnázium, Békéscsaba 2,0 pont
2. Rózsa Dániel Andrássy Gyula Gimnázium, Békéscsaba 1,0 pont

Versenyzők kategória

III. korcsoport (fiúk)

1. Bácsi Kristóf Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.  

V. korcsoport (fiúk)

1. Leszkó Bence Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium  

Galéria

ozio_gallery_jgallery
Ozio Gallery made with ❤ by Open Source Solutions